wtorek, 20 września 2016

Szmaragdowe Łzy - ZapowiedźZ powodu miłości można zdradzić, zabić, a nawet zniszczyć komuś życie. Rilla doświadczyła wszystkiego. Jeden błąd, jedna chwila słabości sprawiła, że jej rodzina przestała istnieć, twierdza zamieniła się w ruinę, a ukochana siostra musiała rzucić klątwę, by ocalić dusze ich obu przed zatraceniem.

Demony zostały pokonane, serce na nowo zaczęło bić, ale szmaragdowe łzy ciągle płyną po twarzy, a zło szepcze, domagając się posłuchu. Nic nie jest takie, jak było wcześniej, nie ma powrotu do świata z dziewczęcych lat. Została pustka i wyrzuty sumienia.

Hargar przeżył setki lat, zmagając się z piętnem zdrajcy, każdego dnia udowadniając, że nie popełni błędów rodziców. Łaknąc dla siebie lepszego życia, pragnąc zapomnienia i wybaczenia, podejmuje się najtrudniejszych zadań.

Nietypowa misja, którą powierza mu król, sprawia, że po raz pierwszy zaczyna zastanawiać się nad przyszłością. Dziewczyna o szmaragdowych oczach budzi w nim uczucia, o które nawet siebie nie podejrzewał. Nie potrafi przestać o niej myśleć, a jej dramatyczne wyznanie długo zapada mu w pamięć.

Rilla usiłuje zrozumieć, kim się stała i wybaczyć błędy, które popełniła. Zmierzyć się z przeszłością wcale nie jest łatwo, zwłaszcza gdy cząstka ciebie została pogrzebana w czeluściach góry. Czy wystarczy wrócić do miejsc, w których wszystko się zaczęło i dopełniło, by zmazać klątwę? A może miejsce przeklętych jest w zaświatach?


6 komentarzy:

 1. Super w odcinkach czy jako książka?:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W odcinkach, pierwsze rozdziały już w październiku.

   Usuń
 2. Cieszę się, że też będzie opowieść o Rilli. Pozdrawiam, Meg

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest na co czekać. Zatem, czekam z niecierpliwością.
  Pozdrawiam, szekla_

  OdpowiedzUsuń