piątek, 18 lipca 2014

Twierdza Wspomnień - Zapowiedź

Życie na kirragońskiej ziemi potrafi być wspaniałe i ciekawe, pod warunkiem że jesteś smokiem. Jeśli jednak należysz do rasy najbardziej znienawidzonej na Siódmym Lądzie i wszyscy dookoła tobą gardzą, możesz zrobić tylko jedno – odpowiedzieć im tym samym.

Gerenisse nienawidzi nowego władcy smoczej ziemi i najchętniej widziałaby go martwym. Pojmana przez smoki i rzucona do stóp Ariela, nie zamierza błagać o litość, a śmierci się nie lęka. Król ma jednak wobec niej inne plany. Odsyła niepokorną kurellkę do Gelar, oddając ją pod opiekę Cedrica.

Dziewczyna gardzi nowym opiekunem, tęsknie wypatrując chwili, kiedy będzie mogła zatopić ostrze w jego piersi i nawet fakt, że nosi imię zmarłej matki smoka, nie potrafi zmienić jej nastawienia do mężczyzny.

Tymczasem w twierdzy zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Przedmioty znikają i pojawiają się, czasem nawet kamień potrafi spaść na głowę. Inna rzecz, że spada on wyłącznie na głowę Cedrica. Smok ma już serdecznie dosyć niezwykłej więźniarki, tajemnic, które przed nim skrywa i kłamstw, którymi nieustannie go raczy. Posądzając dziewczynę o wszystko co najgorsze, nawet nie podejrzewa, że jest ona kluczem do rozwikłania zagadkowej śmierci poprzedniej właścicielki Gelar.

Zapewniam, że będzie ostro i dowcipnie. Jak się łatwo można domyśleć, główni bohaterowie, nie będą darzyć się szczególnym uwielbieniem. 
Powieść co prawda nie ma jeszcze okładki, ale jestem przekonana, że wkrótce się ona pojawi.


UWAGA!
Premierowy rozdział już 05 października.

5 komentarzy:

 1. Widz.ę, że nową opowieść tworzysz, bardzo ciekawy fragment, będę czekać na premierę. Pozdrawiam, Meg

  OdpowiedzUsuń
 2. Opis jest bardzo ciekawy pełno tu tajemnic - co lubię , już widzę te iskry które będą się sypać między bohaterami Tak uwielbiam Twoj smoczy och anielski świat też uważam ze tworzysz fantasy na najwyższym poziomie dzięki Emi milego weekendu

  OdpowiedzUsuń
 3. Emis :D Bedzie ciekawie, a ze Cedrika wywolalas do szeregu to ja sie tak zapytam z pewna doza niesmialosci co z mieczykiem swietlistym ? Buziole :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Opis mi się podoba, oprócz tego kto się czubi ten się lubi...już nie mogę się doczekać scen z dwójką tych bohaterów. Pozdrawiam Monika:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Może jestem gapa ale dopiero dzisiaj przeczytałam opis następnej twojej książki. Jeżeli on jest smokiem a ona nimi gardzi to ich rozmowy i zachowanie będzie bardzo interesujące :)Pozdrawiam Elka-el64.

  OdpowiedzUsuń